Opera b/o

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Czy orkiestra symfoniczna gra tylko symfonie? Czy operetka to mała opera? Czy balet tańczy wyłącznie na balach? Kto straszy w Strasznym dworze? Czy na próbę generalną przychodzi generał? I wreszcie – co dzieje się za kulisami, gdy na scenie trwa spektakl? Najmłodsi melomani miewają zupełnie inne dylematy niż starsi słuchacze, a ich zainteresowania sięgają niekiedy dużo dalej niż dorosłej widowni.

Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, wątpliwościom i niezmierzonej dziecięcej ciekawości, Opera Krakowska proponuje muzyczne spotkania Opera b/o. Młoda publiczność zobaczy i usłyszy tu fragmenty największych dzieł operowych, operetkowych, musicalowych i baletowych (m.in. Strasznego dworu, Carmen, Don Giovanniego, Wesołej wdówki i Jeziora łabędziego), pozna twórców oper, słynnych śpiewaków i dowie się, jak powstaje spektakl w teatrze muzycznym. Premiera spektaklu odbyła się 30 października 2012 roku, Opera Krakowska zachęca również do śledzenia terminów kolejnych spotkań – ich program będzie bowiem ewoluować, pojawią się nowe tematy, nowi artyści i nowe dzieła. W końcu to „opera bez ograniczeń” :-). (Barbara Skowrońska)

Spektakl adresowany jest do młodzieży w wieku 12-15 lat.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.