Opera b/o

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 16 maja 2018, 11:00

Czy orkiestra symfoniczna gra tylko symfonie? Czy operetka to mała opera? Czy balet tańczy wyłącznie na balach? Kto straszy w Strasznym dworze? Czy na próbę generalną przychodzi generał? I wreszcie – co dzieje się za kulisami, gdy na scenie trwa spektakl? Najmłodsi melomani miewają zupełnie inne dylematy niż starsi słuchacze, a ich zainteresowania sięgają niekiedy dużo dalej niż dorosłej widowni.

Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, wątpliwościom i niezmierzonej dziecięcej ciekawości, Opera Krakowska proponuje muzyczne spotkania Opera b/o. Młoda publiczność zobaczy i usłyszy tu fragmenty największych dzieł operowych, operetkowych, musicalowych i baletowych (m.in. Strasznego dworu, Carmen, Don Giovanniego, Wesołej wdówki i Jeziora łabędziego), pozna twórców oper, słynnych śpiewaków i dowie się, jak powstaje spektakl w teatrze muzycznym. Premiera spektaklu odbyła się 30 października 2012 roku, Opera Krakowska zachęca również do śledzenia terminów kolejnych spotkań – ich program będzie bowiem ewoluować, pojawią się nowe tematy, nowi artyści i nowe dzieła. W końcu to „opera bez ograniczeń” :-). (Barbara Skowrońska)

Spektakl adresowany jest do młodzieży w wieku 12-15 lat.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.