Docs+Science. Pionierzy

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Docs+Science. Pionierzy to przegląd naukowych dokumentów realizowany przez Krakowski Festiwal Filmowy wspólnie z Fundacją dla AGH. Każdego miesiąca poprzedzającego Festiwal odbywa się pokaz filmów ukazujących sylwetki najwybitniejszych myślicieli naszej epoki. Cykl stanowi przedsmak programu sekcji Docs+Science, która zostanie zaprezentowana w ramach Festiwalu. Pomysłodawcą i twórcą cyklu jest dziennikarz naukowy, Karol Jałochowski.

Tegoroczny cykl będzie się składał się z trzech filmów o współczesnych myślicielach obdarzonych odwagą podważania obowiązujących paradygmatów. Z dala od akademickich sal, w wybranych przez siebie miejscach, bohaterowie poszczególnych odcinków rozważają fundamentalne kwestie dotyczące rzeczywistości. Seria została wyprodukowana przez Tygodnik Polityka przy wsparciu Centrum Technologii Kwantowych Narodowego Uniwersytetu Singapuru kierowanego przez Artura Ekerta – instytucji naukowej patronującej temu międzynarodowemu przedsięwzięciu.

Program:

23 lutego 2017, 17.30 Charles H. Bennett: Tajemnica ptaka kiwaka
30 marca 2017, 17.30 Freeman Dyson: Kosmiczny marzyciel
27 kwietnia 2017, 17.30 Artur Ekert: Model do składania

AGH Budynek B8 sala 010

udostępnij

więcej

  • Wstęp wolny

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.