Syn smoka

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 31 marca 2020, 11:00

Za sprawą pięknej muzyki oraz elementów teatru cieni, spektakl w  reżyserii Tadeusza Łomnickiego wprowadzi widzów, zarówno tych  młodszych, jak i starszych, w magiczny świat japońskiej ludowej baśni. Mimo orientalnego kostiumu Syn smoka ukazuje tak uniwersalne wartości, jak przyjaźń, poświęcenie czy odwaga, ważne i cenne w każdej kulturze. 

„Odkryj w sobie dziecko!”, mogłoby brzmieć hasło reklamowe Teatru Ludowego. Na jego deskach zobaczymy bowiem spektakl przeznaczony dla widzów od lat trzech do… stu trzech. Syn smoka to baśń osnuta na japońskich motywach ludowych. Chłopiec imieniem Tatsu, wychowywany przez babcię, cały czas spędza na zabawie. Pewnego dnia Czerwony Diabeł porywa Aye, małą przyjaciółkę chłopca, a leciwa babcia ulega wypadkowi. Wówczas wychodzi na jaw rodzinny sekret: mama Tatsu żyje, ale nikt nie wie, gdzie jest. Chłopiec wyrusza w pełną przygód podróż, by uwolnić Aye i odnaleźć mamę.

Tatsu jest rozpieszczonym przez babcię chłopcem, który cały wolny czas, a ma go sporo, spędza na zabawie ze zwierzętami i na walkach sumo.Pewnego dnia w okolicy pojawia się Czerwony Diabeł, który porywa jego młodą przyjaciółkę Aye, zaś leciwa babcia, która wychowuje Taro, ulega wypadkowi. Beztroski świat Tatsu nagle rozpada się na kawałki. W takiej sytuacji Taro poznaje sekret rodzinny: jego mama żyje, ale została zamieniona w smoka i tylko on może ją odnaleźć.Bohaterowie tej egzotycznej opowieści inaczej się ubierają, fantastyczne postaci, które spotykają na swojej drodze nie są podobne do naszych smoków czy diabłów, nawet muzyka sięga do zupełnie innej estetyki. Jednak uczucia i wartości jakie budują ich świat są te same, o które i my zabiegamy. Miłość matki i syna, przyjaźń, wdzięczność, odwaga w każdej kulturze są ta samo ważne i cenne. Tak samo wraca do ludzi dobro uczynione w Europie, jak i w dalekiej Japonii.

Reżyseria: Tadeusz Łomnicki
Występują: Paweł Plewa /gościnnie
Roksana Lewak/ gościnnie
Monika Roszko / gościnnie
Maja Luxemberg / gościnnie
Karol Polak
Krzysztof Górecki
Barbara Szałapak

Premiera 7 lutego 2016

1 h 50 min, przerwa: 1

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.