Muzeum Fotografii w Krakowie

Inne muzea

Skarbnica pamiątek związanych z rozwojem fotografii w Polsce odkrywa swoje tajemnice w kolejnych odsłonach cyklicznego projektu Klucz do magazynu.

Mieszczące się w niewielkiej willi muzeum to prawdziwa skarbnica pamiątek związanych z rozwojem fotografii w Polsce. Przechowywana tu kolekcja sprzętu fotograficznego z lat 1880-2005 obejmuje zabytkowe obiektywy, różnego typu akcesoria, sprzęt ciemniowy oraz rekwizyty. Bezcennym świadectwem przeszłości są archiwalne fotografie pochodzące z najznakomitszych krakowskich zakładów fotograficznych działających od początku lat 60. XIX wieku, m.in. z atelier patrona muzeum Walerego Rzewuskiego czy słynnej rodzinnej firmy Kriegerów. Fotografia artystyczna reprezentowana jest poprzez prace ponad 100 twórców, którzy odegrali ważną rolę w historii polskiej fotografii od okresu międzywojennego do czasów współczesnych. Swoje kolekcje muzeum prezentuje w kolejnych odsłonach cyklicznego projektu Klucz do magazynu. Odbywają się tu także wystawy czasowe.

Bilety: normalne 8 zł, ulgowe 5 zł, rodzinny 3 zł, wstęp wolny w niedzielę

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.