Pociąg do podróży

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 14 grudnia 2017, 19:00

Wyspy na środku Pacyfiku to nie tylko Tahiti i Bora-Bora (przereklamowana wyspa). Występuje tam ponad 150 przeróżnych wysp, na których mieszka ćwierć miliona ludzi. Powulkaniczne Markizy, atole na Tuamotu oraz rajskie Wyspy Towarzystwa z wielkimi lagunami i górami. Spotkacie tam zupełnie inny świat, w którym można się zakochać, zatracić i pozostać. Nasz prelegent WOJCIECH MURA udowodni Wam, że rekiny są łagodne i przedstawi znacznie groźniejsze stworzenia!

Sam o sobie:
Zakochałem się w Polinezji, poznałem tam wielu przyjaciół do których na pewno wrócę! Było mi dane odwiedzić ten raj podczas mojej 15-miesięcznej wyprawy przez Pacyfik. Rozpocząłem ją w Panamie, gdzie jako żółtodziób żeglarski zaokrętowałem się na jachcie „Czarny Diament” (1978 rok). Następnie przepłynąłem kanał Panamski i odwiedziłem: Wyspy Perłowe, Kostarykę, Cocos Island, Galapago$ i po 25 dniach żeglugi dotarłem na Polinezję Francuską. Spędziłem tam 3 miesiące po czym odwiedziłem Królestwo Tonga, Fidżi i zakończyłem pierwszy etap rejsu w Nowej Zelandii. W tym jednym z najdroższych państw na świecie spędziłem pół roku, bez pieniędzy. Remontowałem jacht, pracowałem w hostelu za nocleg i wyżywienie. Polowałem także na króliki, łowiłem węgorze, sadziłem drzewka i doiłem krowy. Udało mi się tym sposobem zwiedzić obie nowozelandzkie wyspy. Następnie z nową załogą odwiedziłem Nową Kaledonię (jamajka pacyfiku), dzikie Wyspy Lojalności i zakończyłem rejs w Brisbane w Australii. Po opuszczeniu jachtu wraz ze znajomymi udało nam się wynająć za darmo kampera na 4 dni (a nawet zarobiliśmy 100AUD) i dzięki temu zwiedzić kultowe miejsca na wschodnim wybrzeżu. Po miesięcznej wizycie w Australii, na wieść o ciąży mojej siostry postanowiłem wrócić do Polski. W Sydney zakończyła się podróż, którą zapamiętam do końca swojego życia.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.