Skrzypek na dachu

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 23 lutego 2018, 19:00

23 lutego w Centrum Kongresowym ICE Kraków zagości jeden z najsłynniejszych światowych musicali. Skrzypka na dachu zobaczymy w wykonaniu aktorów i orkiestry Chorzowskiego Teatru Rozrywki, jednego z najlepszych teatrów muzycznych w Polsce.

Ten musical stał się legendą współczesnego teatru muzycznego. Po premierze w 1964 roku, która na Broadwayu odniosła olbrzymi sukces, przeszedł przez sceny całego świata. Musical Josepha Steina i Jerry'ego Bocka jest adaptacją książki Szolema Alejchema, opowiadającą o losach żydowskiej rodziny, skazanej na wygnanie z rodzinnej wsi Anatewka w carskiej Rosji. Upadają niepodważalne dotąd normy, coraz mniej ważna staje się tradycja, jakiej podporządkowane było do tej pory życie rodzinne. Tewje – mieszkający wraz z żoną i pięcioma córkami w Anatewce – to ubogi mleczarz, któremu wiara, nadzieja i modlitwa pozwalają z pogodą ducha znosić wszelkie przeciwności losu i stawiać czoła trudnościom związanym z życiem. Ale i on musi wybierać pomiędzy poszanowaniem tradycji a szczęściem dzieci. Czyni to z naturalną pogodą i wiarą w Boga i harmonię świata.

Tytuł „Spektakl Sezonu 1993/1994”
ZŁOTA MASKA 1994 dla Stanisława Ptaka za rolę Tewje-Mleczarza
SPECJALNA ZŁOTA MASKA 1994 im. red. Barbary Sośnierz dla Henryka Konwińskiego za choreografię (również za choreografię baletów Sny i Zderzenia – Opera Śląska w Bytomiu)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.