Teatr Bakałarz: Zemsta

Inne przedstawienia

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Aleksander Fredro po raz kolejny zagościł w repertuarze Teatru Bakałarz. Tym razem z jego opus magnum.

Czy „Zemsta” wciąż pozostaje komedią? Czy jest nią dzisiaj, kiedy nienawiść międzyludzka jest silniejsza, niż kiedykolwiek wcześniej? Czy gniew i hipokryzja, ponieważ takie postawy reprezentują Cześnik oraz Rejent, to w XXI wieku takie atrybuty osobowości, które należy prześmiewać? Teatr Bakałarz postanowił uwypuklić i zamieniając kolejność scen, dokonując cięć w tekście (ale nie dopisując ani słowa do oryginału!), zmienić intencje niektórych postaci i ogólne relacje międzyludzkie. Czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie „Zemstę” Aleksandra Fredry, na której prawie wcale się nie śmiejemy? A jeżeli tak – to tylko sami z siebie? Aleksander Fredro nie był fanem ludzkiego gatunku. „Brał na warsztat” nasze najgorsze przywary i ukazywał je w krzywym zwierciadle, chociaż im dłużej przebywał wśród ludzi – tym mniej było mu do śmiechu. Dlatego też oddajemy mu głos bardziej, niż którykolwiek teatr w swoich wcześniejszych interpretacjach.

  • Występują: Bartłomiej Wiktor, Jakub Wierzejski, Mieszko Syc, Lidka Baściuk, Kinga Sobieszczańska, Krzysztof Piła, Damian Wierzbicki, Krzysztof Piła, Mateusz Wiskulski
  • Reżyseria: Paweł Budziński
  • Scenografia: Iwona Wojtyczka
  • Światło i dźwięk: Piotr Fudala, Piotr Regdos

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.