Czytamy i oglądamy w Agrafce

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię. W programie znalazły się zestawy najlepszych polskich animacji. Na dzieci czekają także liczne niespodzianki.

1 grudnia /niedziela/ godz. 11.00
Czytamy: Prezent dla Cebulki | Frida Nilsson, Maria Nilsson Thore
Oglądamy: BASIA 3 – zestaw filmów krótkich
reż. Marcin Wasilewski, Polska 2019, 45’
BASIA I BAŁAGAN | BASIA I TITI | BASIA I MAMA W PRACY | BASIA I BOŻE NARODZENIE
Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt. Basia jest bohaterką każdego przedszkolaka ­– to zwykła dziewczynka i jej codzienne historie. Ta 5-latka nie tylko uczy się świata wokół siebie, ale też go kształtuje. Rodzicom pozwala spojrzeć na życie z dziecięcej perspektywy i ma pozytywny wpływ na przyjaciół w przedszkolu. Wszystko to sprawia, że Basia, choć nieidealna, ma moc zmieniania świata na lepsze.

8 grudnia/niedziela/ godz. 11.00
Mikołajki w Agrafce
Czytamy:  Święta dzieci z dachów| Marten Sanden, Lina Boden
Oglądamy: JAK ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM | Julemandens Datter
reż. Christian Dyekjær, Dania 2018, 92’
Na uczestników czekać będą drobne, mikołajkowe upominki.
Lucia mieszka ze swoimi rodzicami na północy Grenlandii. Jej tata pracuje jako Święty Mikołaj. Dziewczynka chciałaby pójść w ślady ojca i uczyć się tajników jego zawodu. Niestety tylko chłopcy mogą uczęszczać do międzynarodowej szkoły dla Mikołajów. Lucia nie daje jednak za wygraną i przekonuje dyrektora szkoły, aby pozwolił jej udowodnić, że jest tak samo dobra jak oni. By to osiągnąć, musi spełnić największe, świąteczne marzenie pewnego chłopca o imieniu Albert — sprawić, aby jego ojciec cierpiący na tajemniczą chorobę wyzdrowiał. Mężczyzna został nią zarażony przez Krampusa - Złego Ducha Świąt. Dziewczynka zdaje sobie sprawę, że to zadanie niemalże nie do wykonania. Jednak to jej nie powstrzymuje. Wraz ze swym ojcem wyrusza na poszukiwania Złego Ducha Świąt. Tak rozpoczyna się niesamowita, świąteczna przygoda podczas której Lucia pozyska niespodziewanych sprzymierzeńców, z których pomocą zmierzy się z Krampusem.

15 grudnia /niedziela/ godz. 11.00
Czytamy:  Śnieżna Siostra | Maja Lunde
Oglądamy: MŁODY RENIFER ALEX | Ailo: Une odyssée en Laponie
reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/Finlandia 2018, 86’
Zdumiewająca lecz ze wszech miar prawdziwa historia młodego renifera, który przyszedł na świat w samym sercu mroźnej Laponii. Kamera śledzi jego narodziny, dorastanie i trwającą wiele miesięcy podróż przez skutą lodem tajgę, ośnieżone lasy i majestatyczne szczyty fiordów. Przedstawia jego przyjaciół i naturalnych wrogów: lemingi, orły, lisy, łosie, rysie, rosomaki, niedźwiedzie, wilki, wiewiórki oraz pewną psotną łasicę. A ponadto pokazuje, jak pod opieką kochającej mamy Alex dorasta i uczy się trudnej sztuki przetrwania. Wszystko po to, by z młodego renifera stać się ważnym i pełnoprawnym członkiem stada. Idealnym kandydatem do zaprzęgu Świętego Mikołaja!

22 grudnia  /niedziela/ godz. 11.00
Czytamy:  Hotel Winterhouse | Ben Guterson
Oglądamy: MAGICZNE ŚWIĘTA EWY | Eia jõulud Tondikakul
reż. Anu Aun, Estonia 2018, 90’
Ewa ze względu na nieprzewidziane sploty okoliczności musi spędzić szkolną przerwę świąteczną na tajemniczej farmie położonej z dala od miasta. Gdy tam dociera, nie wie jeszcze, że to właśnie ona będzie musiała ocalić pobliski, stary las przed wycinką planowaną przez chciwego zarządcę. Ponadto jej przyjazd w niespodziewany sposób pomoże parze młodych ludzi odnaleźć miłość, a samej Ewie uda się odkryć największą rodzinną tajemnicę. A wszystko to dzieje się w przepięknej, zimowej scenerii Świąt Bożego Narodzenia.

29 grudnia  /niedziela/ godz. 11.00
Czytamy:  Zaczarowane baletki | Noel Streatfeild
Oglądamy: KRAINA LODU 2 | Frozen 2, reż. Jennifer Lee, USA 2019, 103’
Elsa i Anna wraz z przyjaciółmi udają się do Zaczarowanego Lasu w poszukiwaniu pomocy dla swego Królestwa.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.