Czytamy i oglądamy w Agrafce

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię. W programie znalazły się zestawy najlepszych polskich animacji. Na dzieci czekają także liczne niespodzianki.

29 grudnia  /niedziela/ godz. 11.00
Czytamy:  Zaczarowane baletki | Noel Streatfeild
Oglądamy: KRAINA LODU 2 | Frozen 2, reż. Jennifer Lee, USA 2019, 103’
Elsa i Anna wraz z przyjaciółmi udają się do Zaczarowanego Lasu w poszukiwaniu pomocy dla swego Królestwa.

5 stycznia /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat | G.L. Marvel
Oglądamy: MARONA. PSIA OPOWIEŚĆ | L'extraordinaire voyage de Marona, reż. Anca Damian, Francja/Rumunia/Belgia 2019, 92’Pokaz przedpremierowy!!!
Niezwykła podróż przez życie widziana oczami psa. Marona jest pięknym kundelkiem, który nie ma szczęścia do właścicieli. Jak wygląda świat z psiej perspektywy? 
Piękna, wielorasowa suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych właścicieli. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego ją człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle odpowiedzialny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?
Film jest zapierającą dech w piersiach, dynamiczną i wzruszającą historią opowiedzianą z psiej perspektywy. Skłania widza do myślenia o tym, jacy jesteśmy wobec innych stworzeń.

12 stycznia /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Królik i Misia. Coś na ząb | Julian Gough
Oglądamy: MIŚ BAMSE I SUPER MIÓD | Bamse och dunderklockan, reż. Christian Ryltenius, Szwecja 2018, 65’
Nadchodzi kolejna przygoda dzielnego Misia i jego przyjaciół! Tym razem Bamsemu zabrakło magicznego miodu, dzięki któremu może być najsilniejszym zwierzakiem w wiosce. Jego przyjaciele wyruszają więc w niebezpieczną podróż, by odnaleźć sekretny składnik konieczny do wyprodukowania tej niezwykłej mikstury.

19 stycznia /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Księżycolud | Tomi Ungerer
Oglądamy: BARANEK SHAUN. FARMAGEDDON | Shaun the Sheep Movie: Farmageddon, reż. Will Becher, Wlk. Brytania/USA/Francja 2019, 86’
Przed barankiem Shaunem i jego stadkiem otwierają się gwiezdne wrota wiodące wprost do międzyplanetarnej przygody, gdy na ich farmie ląduje obdarzona  niesłychanymi mocami i nieodpartym urokiem przybyszka z odległej galaktyki. Shaun będzie musiał pomóc jej odnaleźć odległy dom i umknąć stąpającej jej po piętach tajnej organizacji. Czy uda mu się zapobiec Farmageddonowi i w towarzystwie kosmatych kosmonautów powrócić na ukochaną farmę?

26 stycznia  /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Dziennik Cwaniaczka. Biała Gorączka | Jeff Kinney
Oglądamy SZYBCY I ŚNIEŻNI | Recetime, reż. Benoit Godbout, Jean-François Pouliot, Kanada 2019, 89’Pokaz przedpremierowy!!!
Zwycięzca wyścigu saneczkowego może być tylko jeden. Czy pomysłowemu Frankiemu uda się pokonać pewnego siebie Zaca, który nie ma skrupułów, by oszukiwać podczas rywalizacji?
Trwają przygotowania do corocznego wyścigu saneczkowego. Frankie, nieco szalony naukowiec, obmyśla koncepcję pojazdu, który ma zapewnić zwycięstwo jego drużynie. Kiedy maszyna niespodziewanie rozpada się tuż przed linią mety, nikt nie może uwierzyć, że stały za tym błędy w konstrukcji. Wynalazca wspólnie z kolegami odkrywa, że to sprawka Zaca – zarozumiałego i nieco tajemniczego zawodnika, który w międzyczasie dołączył do stawki wyścigu. Frankie pragnie rewanżu i ponownego, tym razem uczciwego rajdu. Wraz z drużyną wiernych przyjaciół zrobią wszystko, by skonstruować jeszcze szybszy pojazd i wygrać rywalizację z oszustem! Błyskotliwa animacja udowadnia, że niema rzeczy niemożliwych dla grupy pogodnych i zdeterminowanych, choć nie zawsze zgodnych przyjaciół.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.