Nowa Huta na końcu świata

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 8 maja 2017, 19:00

Cykl poświęcony jest przygodom podróżniczym uczestników spotkań w C-2 Południe Cafe. Każdy z nas odkrywa na co dzień wiele ciekawych miejsc, o których warto opowiedzieć, dzieląc się spostrzeżeniami, zdjęciami, anegdotami. Dzięki tym opowieściom przenosimy się na chwilę wirtualnie i emocjonalnie w polskie i zagraniczne krajobrazy, których z różnych przyczyn nie mieliśmy okazji poznać osobiście. Poznajemy przygody uczestników spotkań, czerpiemy z ich doświadczenia, pobudzamy naszą wyobraźnię i inspirujemy się nawzajem. Unikalne opowieści, subiektywne doznania, prywatne refleksje tworzą ciekawy klimat do rozmowy i pozwalają na chwilę oderwać się od codzienności.

Dom pod Biegunem – rok w Polskiej Stacji Antarktycznej (8.05.2017)
Najpierw było pierwsze zimowanie – Polska Stacja Polarna Hornsund na Spitsbergenie i gorączka polarna. Dwa lata wytrwałego aplikowania, szukania dróg, aby znowu „tam” wrócić. Za trzecim razem się udało. Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego. Szetlandy Południowe, Antarktyka. Jeszcze nie Antarktyda, jak myślą niektórzy, ale ponad 14 tys. km od domu to niebagatelna odległość. Ale wtedy na rok stacja stacje się domem. Tutaj się pracuje, śpi, je posiłki, przeżywa gorsze i lepsze chwile.
Podczas slajdowiska w ramach cyklu "Nowa Huta na końcu świata" Dagmara Bożek-Andryszczak i Piotr Andryszczak, małżeństwo z Krakowa i uczestnicy 40 Wyprawy Antarktycznej w latach 2015-2016 opowiedzą jak wygląda codzienność „pod biegunem”. Kiedy za oknami spacerują pingwiny, wieje wiatr osiągający 200km/godz., a kolor Zatoki Admiralicji jest inny każdego dnia. I jak to jest zimować po raz drugi. O swoim pobycie na „Arctowskim”, a wcześniej Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie, pisali na blogu www.dompodbiegunem.pl

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.