Nowa Huta na końcu świata

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Cykl poświęcony jest przygodom podróżniczym uczestników spotkań w C-2 Południe Cafe. Każdy z nas odkrywa na co dzień wiele ciekawych miejsc, o których warto opowiedzieć, dzieląc się spostrzeżeniami, zdjęciami, anegdotami. Dzięki tym opowieściom przenosimy się na chwilę wirtualnie i emocjonalnie w polskie i zagraniczne krajobrazy, których z różnych przyczyn nie mieliśmy okazji poznać osobiście. Poznajemy przygody uczestników spotkań, czerpiemy z ich doświadczenia, pobudzamy naszą wyobraźnię i inspirujemy się nawzajem. Unikalne opowieści, subiektywne doznania, prywatne refleksje tworzą ciekawy klimat do rozmowy i pozwalają na chwilę oderwać się od codzienności.


7.05.2018
Barbara Borejszo i Piotr Górski „Tam, gdzie pieprz rośnie. Wietnam i Kambodża"
Niespełna miesiąc temu odwiedziliśmy dwa niezwykłe kraje: Wietnam i Kambodżę. Socjalistyczny Wietnam, gdzie każdy ma pracę, nawet gdyby to miało być pilnowanie posągu Buddy, który i tak pewnie nigdzie nie ucieknie. Rolnicza Kambodża, gdzie uprawia się wiele rodzajów owoców i warzyw, a zjada prawie wszystko. I w dodatku smakuje wyśmienicie. Co łączy te dwa kraje oprócz wątków historycznych? Czy tylko rozległa rzeka Mekong, którą przekraczaliśmy ich granice? Czy może coś jeszcze? Zapraszamy na naszą prezentację podróżniczą, w trakcie której spróbujemy udzielić odpowiedzi na te pytania.

14.05.2018
Marta Bednarczyk „Filipiny - kraj tricykli, ryżu i gekonów"
Podczas naszej 3- tygodniowej wyprawy przemierzyliśmy Filipiny od tarasów ryżowych w Banaue na północy kraju, po malowniczą wyspę Busuanga na południe od Manili, przemieszczając się głównie pojazdami pozbawionymi gwiazdek w testach Euro NCAP, jedząc w miejscach nietkniętych przez sanepid i śpiąc tam, gdzie akurat zastała nas noc. Dowiecie się między innymi: jak samemu upolować kokosa z drzewa, dlaczego warto zabrać puchową kurtkę i gdzie w Manili można przyjść na darmową kawę.

 

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.