Nowa Huta na końcu świata

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Cykl poświęcony jest przygodom podróżniczym uczestników spotkań w C-2 Południe Cafe. Każdy z nas odkrywa na co dzień wiele ciekawych miejsc, o których warto opowiedzieć, dzieląc się spostrzeżeniami, zdjęciami, anegdotami. Dzięki tym opowieściom przenosimy się na chwilę wirtualnie i emocjonalnie w polskie i zagraniczne krajobrazy, których z różnych przyczyn nie mieliśmy okazji poznać osobiście. Poznajemy przygody uczestników spotkań, czerpiemy z ich doświadczenia, pobudzamy naszą wyobraźnię i inspirujemy się nawzajem. Unikalne opowieści, subiektywne doznania, prywatne refleksje tworzą ciekawy klimat do rozmowy i pozwalają na chwilę oderwać się od codzienności.

13 lutego 2017, 19.00
Pół roku w Krainie Inków – opowieści z Peru

Slajdowisko z udziałem Karoliny Kowalczyk z duetu Twins oN Tour.
Podczas prelekcji przeniesiemy się w świat inkaskich wierzeń i andyjskiej muzyki rodem z Peru.

Będzie to opowieść o krainie rozpalonych pustyni, majestatycznych lodowców i tropikalnej dżungli. Zobaczymy legendarne Machu Picchu i zagłębimy się w tajemnicę linii z Nazca. Wspólnie wejdziemy na Białą Koldyrierę w Huaraz, by podziwiać zapierającą dech w piersi Lagunę 69 oraz zobaczymy jak wygląda tradycyjne, peruwiańskie wesele. Zjedziemy na desce z największej wydmy na pustyni w Ice, a zaraz potem spróbujemy swoich sił podczas surfingu w Mancorze. Dowiemy się także, co zrobić, by przeżyć takie i piękniejsze przygody aplikując na stypendium zagraniczne, które zagwarantuje nam wstęp do świata, którego nie będziemy chcieli opuszczać.

27 lutego 2017, 19.00
Od Wschodu do Zachodu (USA)

Slajdowisko z udziałem Klaudyny Schubert i Magdaleny Urbańskiej.

4 tygodnie wzdłuż Zachodniego Wybrzeża USA, 4 miasta, 8 tysięcy kilometrów, 9 stanów – zapraszamy do wspólnej fotograficznej wędrówki po USA.

Powodów, by wyruszyć do Stanów Zjednoczonych, każdy z nas znalazłby dziesiątki. Wiele z nich zostało wytworzonych przez współczesne (pop)kulturowe mity: filmy, seriale, zdjęcia z kolorowej prasy, które zainspirowały także i nas. Każda z nas miała jednak zupełnie inną inspirację i każdą ciągnęło w zupełnie inną stronę. W USA podczas jednego pobytu nie zobaczy się wszystkiego, a więc nie było wyjścia: trzeba było odbyć dwie podróże.

#1 Zachód – śladem bitników: Literacki ferment wokół młodych poetów, artystów i pisarzy, barwnych indywiduów, którzy na szczycie hierarchii wartości stawiali nonkonformizm i wolność twórczą, narodził się – i stąd odbijał szerokim echem – w San Francisco. Od wielu lat zaczytana w bitnikowskiej prozie marzyłam, by przemknąć przez (już nieistniejącą, ale w wyobraźni mocno zespoloną z formacją bitników) Road 66 wzdłuż rozległej Mojave Desert czy dotrzeć do melancholijnego Big Sur, gdzie Jack Kerouac, ikona pokolenia, przeżywał swojego największego i w rezultacie najbardziej twórczego kaca.

Tyle inspiracji. Rezultat: 5 tygodni w podróży wzdłuż Zachodniego Wybrzeża. 8 tysięcy kilometrów, 3 stany.

#2 Wschód – Humans of New York: Zawsze jak oglądałam zdjęcia Nowego Jorku fascynowała mnie jego wielokulturowość. Mam świadomość, że to brzmi banalnie. Ale ta kolorystyka, różnorodność, prędkość życia jest niezmiernie fotogeniczna. Nowy Jork to raj dla fotografa. Odnosi się wrażenie, że tu nikt nie jest po prostu zwykły.
Nowy Jork i pozostałe miasta Wschodniego Wybrzeża to był jednak punkt wyjścia – i tak w końcu pociągnęło nas ku naturze: pasma górskie Appalachów, jeziora, kolejki, noce pośrodku lasu.

Tysiące obejrzanych fotografii i cel: zrobić swoje. Rezultat: 4 tygodnie wzdłuż Zachodniego Wybrzeża, 4 miasta, 8 tysięcy kilometrów, 9 stanów.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.