Klub Podróżników Śródziemie

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Pracownia Pod Baranami zaprasza na cotygodniowe spotkania obieżyświatów, włóczykijów, trampów i całkiem zwyczajnych turystów. W każdy poniedziałek o 19.00 w Piwnicy pod Baranami odbywają się spotkania jednego z najprężniej działających polskich klubów skupiających środowisko podróżników. Co tydzień relacje z podróży w najdalsze zakątki świata, reportaże, slajdowiska i dyskusje, a także podróżnicze filmy.

27.11.2017, 19:00
Zuzanna Puchalska, Tomasz Gabor – Autostopem przez Azję
„Popijając ryż kumysem – Czyli Autostopem przez Azję”
Poznali się w drodze jeszcze jako nastolatkowie, jadąc pociągiem na Woodstock i już wtedy wiedzieli że to właśnie z drogą i podróżowaniem już zawsze będzie się łączyć ich życie. Dla Zuzki i Tomka drugim domem stały się Bieszczady i ich górskie ścieżki, od których rozpoczęli swoją podróżniczą przygodę, by następnie ruszyć w trasy autostopowe po niemal całej Europie i Azji. Podczas tysięcy pokonanych kilometrów ich kierowcami bywali milionerzy i znani artyści, przemytnicy i policjanci.

4.12.2017, 19.00
Wulkaniczne giganty Ameryki Południowej – Ewa Wachowicz, Klaudia Cierniak-Kożuch, Krzysztof Jaxa-Kwiatkowski
Wyprawa na Ojos del Salado na pograniczu Chile i Argentyny odbyła się w marcu 2016 roku w ramach projektu Korony Wulkanów Ziemi. Opowiemy o niezwykłej pustyni Atacama, spotkaniu z Krzysztofem Wielickim oraz polskich akcentach na najwyższym wulkanie świata. Podzielimy się również świeżymi wspomnieniami z wyjazdu do Ekwadoru, gdzie w trudnych warunkach zimowych, w październiku tego roku, zdobywaliśmy m.in. dwa pokryte lodowcami wulkany Cayambe (5790 m npm) i Chimborazo (6310 m npm)- lodowy kolos uznawany za szczyt najbardziej oddalony od środka Ziemi. Ewa Wachowicz, Klaudia Cierniak-Kożuch, Krzysztof Jaxa-Kwiatkowski

11.12.2017, 19.00
Uganda 2017 – Ola Stodółka i Kuba Szczęśniak
Podczas naszych wycieczek łączymy ze sobą obszary kultury i natury. Odwiedzamy rejony etniczne, zamieszkane przez plemiona będące często mniejszością narodową danego kraju. Wybieramy się również na namiotowy trekking w bardziej odosobnionych partiach danego kraju. Podobnie było w Ugandzie. Odwiedziliśmy parki narodowe ze wskazaniem na ostoję goryli i wysokie góry (Mt Elgon, którego wierzchołek wznosi się na ponad 4000 metrów n.p.m.), odwiedziliśmy również rejony plemienne.

18.12.2017, 19.00
Appalachian Trail – Grzegorz Ozimiński i Maciej Stromczyński
125 dni potrzebowaliśmy by przemierzyć najdłuższy pieszy szlak na Świecie, Appalachian Trail w USA. Zadanie jest nie lada wyczynem, do pokonania mamy 3,5 tys kilometrów Appalachami, czyli górami rozciągniętymi na przestrzeni 14 stanów, od Maine do Georgii. Co roku tego wyzwania podejmie się tysiące wędrowców ale tylko 1/4 dochodzi do końca. Co przyciąga wędrowców do tej niesamowitej przygody ? Jak wygląda życie w amerykańskich górach ? Jak nie zwariować na szlaku ? Na te i inne pytania odpowiedzą Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński.

15.01.2018, 19.00
Szlak Te Araroa w Nowej Zelandii – Agnieszka Dziadek
Zimą 2015/2016 przeszła jako pierwsza osoba z Polski słynny szlak Te Araroa (3353 km), wiodący od północnego krańca Nowej Zelandii po kraniec południowy, a w lipcu 2017 roku zakończyła wyprawę do USA, gdzie pokonała – według oficjalnych źródeł również jako pierwsza osoba z Polski – Appalachian Trail. W sumie „w „nogach” ma już 12 000 km.

22.01.2018, 19:00
Izrael od Morza do Morza – Paweł Krzemiński
3 Morza, 3 Religie, 8 dni, 1000 km, 1,5 tyś zdjęć, niezapomniane widoki, wspaniali ludzie , a przede wszystkim różnorodność, barwność i historia tak można podsumować ten niesamowity kraj. Przez wielu postrzegany jako niebezpieczny innych drogi lub niegodny uwagi. Krotka jednak intensywna wizyta w Ziemi Obiecanej,która pokazuje wszystko co najlepsze i zaskakujące.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.