Klub Podróżników Śródziemie

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Cotygodniowe spotkania obieżyświatów, włóczykijów, trampów i całkiem zwyczajnych turystów. W każdy poniedziałek odbywają się spotkania jednego z najprężniej działających polskich klubów skupiających środowisko podróżników. Co tydzień relacje z podróży w najdalsze zakątki świata, reportaże, slajdowiska i dyskusje, a także podróżnicze filmy.

5.03.2018, 19:00
Wyspy Fidżi - raj tropikalny – Jerzy Grębosz
“…Oce­ania to kra­ina wielu tysięcy wysp. Dla wielu podróż­ni­ków pierw­szym spo­tka­niem z Oce­anią jest 330 wysp zna­nych jako Wyspy Fidżi. Czę­sto mówi się o nich Tro­pi­kalny Raj, bo ludzie wyobra­żają sobie raj­skie wyspy wła­śnie jako pła­skie wyspy kora­lowe poro­śnięte pal­mami koko­so­wymi. Atole, szma­rag­dowe laguny, biały pia­sek z raf kora­lo­wych.

12.03.2018, 19:00
Magia Arktycznej Krainy – Marek Rajtar

Podróżowanie wśród majestatycznych gór lodowych, stad wielorybów, fok i morsów bywa niebezpieczne, gdyż urok lodowych krain, bezkresne, bezludne przestrzenie mogą urzec na całe życie… Pobyt w tych miejscach pozwala zrzucić z siebie wiele codziennych problemów, zmienić patrzenie na świat, nadać nową perspektywę. Chłopców zmienia w mężczyzn, wychowuje. Arktyka oczyszcza duszę

19.03.2018, 19:00
JAPONIA – Kazimierz Pawłowski

Japonia, kraj wielu kontrastów, tak bardzo podobny a jednak tak bardzo inny od nas. Fascynujący. Wspaniałe i bardzo urozmaicone jedzenie, przyjaźni ludzie i niesamowite krajobrazy.

26.03.2018, 19:00
Sposób na Afrykę – Ryszard Czajkowski

Afryka zaskakuje nie tylko swą wielkością, ale i różnorodnością. Filmową wędrówkę chcę ograniczyć do małego jej fragmentu , do obszaru niewiele większego niż granice obecnego państwa Mali, do Afryki Zachodniej. Nie dalej niż odległość z Warszawy do Paryża, a różnice w architekturze, kulturze, pochodzeniu ludzi, są ogromne. Pomimo wpływów cywilizacji europejskiej i unifikacji, Afryka zachowuje swoje własne oblicze. Zachowuje swą odrębną kulturę, związaną z innym sposobem myślenia, innymi życiowymi motywacjami. Spotkałem zjawiska, których już się nie spodziewałem. Chcę pokazać, jak mieszkańcy tego zakątka świata realizują swój "sposób na Afrykę" na życie w Afryce.

09.04.2018, 19:00
Z plecakiem przez Anglię – Paulina Kubaj

Opowiem o swojej pieszej wędrówce przez najstarszy szlak długodystansowy w Anglii (Pennine Way - 430 km), o tym jak radzić sobie z angielskim deszczem (o ile się w ogóle da), o pokonywaniu takich przeszkód na szlaku jak byk albo krowa, o najwyżej położonym pubie w całym UK (nie bagatela 500 m n.p.m.!), pokażę pełne fioletu wrzosowiska i doradzę jak dostać darmowe piwo! Urozmaicę to opowiastkami i informacjami na temat mijanych miejsc i spotykanych po drodze ludzi.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.