Klub Podróżników Śródziemie

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Cotygodniowe spotkania obieżyświatów, włóczykijów, trampów i całkiem zwyczajnych turystów. W każdy poniedziałek odbywają się spotkania jednego z najprężniej działających polskich klubów skupiających środowisko podróżników. Co tydzień relacje z podróży w najdalsze zakątki świata, reportaże, slajdowiska i dyskusje, a także podróżnicze filmy.

04.02.2019, 19:00
Kazbek i Elbrus – cała prawda o Kaukaskich Gigantach – Ewa Stachura & Nika Gomiashvili
Kazbek (5047 m) to trzecia co do wysokości, ale zdecydowanie najpopularniejsza, góra Gruzji. Elbrus (5642 m) to najwyższy szczyt Rosji i Kaukazu, a dla większości również – najwyższy szczyt Europy i jeden ze szczytów Korony Ziemi. Obie góry są wulkanami. O obu mówi się, że nie są trudne. Obie za cel swoich wypraw obierają w ostatnich latach w szczególności Polacy.

11.02.2019, 19:00
Senegal – Ola Stodółka, Kuba Szczęśniak
Senegal, państwo w Zachodniej Afryce, stara destynacja rajdu Paryż - Dakar, była francuska kolonia.
Odwiedziliśmy go w listopadzie, tuż po zakończeniu pory deszczowej, kiedy sezon turystyczny jeszcze się w pełni nie rozpoczął. W krótkim czasie objechaliśmy kraj dookoła odwiedzając Dakar, ładne kolonialne miasteczko Saint Louis na północy, gęsto porośnięty park narodowy Niokolo-Koba w południowo-wschodnim rogu kraju oraz południowe dzielnice na pograniczu z Gwineą Bissau. Do Dakaru udało nam się powrócić promem, który od ujścia rzeki Casamance całą noc płynął po Atlantyku na północ. Ominęliśmy w ten sposób Gambię, która w całości otoczona jest Senegalem.

18.02.2019, 19:00
Dookoła Irlandii – Piotr Kosiarski
Irlandia jest bardzo stara, pełna tajemnic i soczystej zieleni. Prawie każdy jej zakątek przypomina Shire z „Władcy Pierścieni”. Nie brak tam niezbadanych kurhanów, kamiennych kręgów i kilkusetmetrowych klifów, a nadmorska kolejka linowa przewozi w klaustrofobicznym wagoniku przerażonych turystów i... owce, które podobno boją się pływania promem.

4.03.2019, 19:00
Armenia – w krainie wygasłych wulkanów
Kilka tygodni planowania i organizowania, a mimo wszystko to życie ułożyło nam najlepszy scenariusz naszej wyprawy do Armenii. W jej trakcie odwiedziliśmy Góry Gegamskie, krainę wygasłych wulkanów z górującym ponad wszystkim stożkiem Ahzdahak, nocowaliśmy w pasterskim namiocie Jazydów, jedliśmy najlepszą baraninę w życiu, tańczyliśmy nad jeziorem Akna, zdobyliśmy wszystkie wierzchołki Aragatsu, najwyższego szczytu Armenii, z którego, jak wszyscy Ormianie.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.