Klub Podróżników Śródziemie

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Cotygodniowe spotkania obieżyświatów, włóczykijów, trampów i całkiem zwyczajnych turystów. W każdy poniedziałek odbywają się spotkania jednego z najprężniej działających polskich klubów skupiających środowisko podróżników. Co tydzień relacje z podróży w najdalsze zakątki świata, reportaże, slajdowiska i dyskusje, a także podróżnicze filmy.

21.05.2018, 19:00
Konrad Tulej z rodziną – Kaukaz 2017 Degestan

Znajomi pytają: Wy znowu jedziecie na Kaukaz?. Opowiadamy: To już naprawdę ostatni raz. Wyprawa 2017 to siódme spotkanie z rzędu z tym rejonem świata, od którego nie możemy się uwolnić.

28.05.2018, 19:00
Monika Radzikowska – Wypić z duchami – wędrówki przez Syberię i Mongolię

Pokaz jest kompilacją podróży po Syberii i Mongolii – jednej, 5-miesięcznej wyprawie i drugiej, 2-miesięcznej. Przemieszczałam się tam głównie autostopem, pociągiem i pieszo. Tym sposobem udało mi się zbliżyć do mieszkańców tych ziem. Bo właśnie o tym głównie jest ta opowieść – o ludziach. O mongolskich koczownikach, mieszkających w jurtach, o nadbajkalskich Buriatach, którzy piją z dawno zmarłymi przodkami, o rozrzucaniu kawałków chleba i kilku kropel mleka na cztery strony świata, o sile tuwińskiego głosu, świętych skałach i górach. Dowiecie się jak dogadać się po mongolsku nie znając mongolskiego, jak wygląda wschodnia gościnność, gdzie są śpiewające piaski, a także co lubią pić duchy.

4.06.2018, 19:00
Michał Adamus – W rytmie Latino - 8 miesięcy po Ameryce Południowej

"Z wielką przyjemnością zabiorę was w podróż autostopem począwszy od słonecznych plaż Rio de Janeiro po dziewiczą Patagonię i Ziemię Ognistą. Przemierzymy najsuchsze i najbardziej zasolone pustynie świata, zobaczymy Wodospady Iguazu, weźmiemy udział w trekingu na sześciotysięcznik, odwiedzimy dżunglę amazońską, zagramy w piłkę na 4 tys. m n.p.m. oraz opowiem o moim doświadczeniu z Ayahausca. To tylko część całej prezentacji, która będzie trwała ok. 1,5 h i zakończy się filmem z całej podróży."

11.06.2018, 19:00
Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki – Zimą za koło podbiegunowe na rowerze... z psem

Jedyna taka wyprawa na świecie czyli Lodowy kraniec z pazurem - Zimowa ekspedycja rowerowa za koło podbiegunowe z psem.

18.06.2018, 19:00
Kuba Kucharski – Nowy Orlean - perła południa USA, w uścisku huraganu Katrina

O Nowym Orleanie i zmaganiach z huraganem Katrina. Autorem pokazu jest Kuba Kucharski z Warszawy, jednocześnie autor książki "W uścisku Katriny. Mój American Dream, czyli jak przeżyłem śmiercionośny huragan na wyjeździe Work & Travel".

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.