Klub Podróżników Śródziemie

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Pracownia Pod Baranami zaprasza na cotygodniowe spotkania obieżyświatów, włóczykijów, trampów i całkiem zwyczajnych turystów. W każdy poniedziałek o 19.00 w Piwnicy pod Baranami odbywają się spotkania jednego z najprężniej działających polskich klubów skupiających środowisko podróżników. Co tydzień relacje z podróży w najdalsze zakątki świata, reportaże, slajdowiska i dyskusje, a także podróżnicze filmy.

2.10.2017, 19:00
W krainie reniferów, Emilia Długa

Mroźne opowieści z krainy reniferów, w której pełna wdzięku i magicznego charakteru zorza polarna rekompensuje prawie permanentne ciemności panujące podczas nocy polarnej. Pozwól zabrać mi się w niemal roczną, wypełnioną majestatycznymi krajobrazami dzikiej natury podróż do północnej Szwecji, gdzie staniesz oko w oko z watahą wilków, poznasz kim są Samowie - rdzenni mieszkańcy Północy - i wyruszysz psim zaprzęgiem na poszukiwania świętego Mikołaja. Poznasz Laponię z perspektywy osoby, która stała się jej częścią, a nie tylko biernym obserwatorem.

9.10.2017, 19:00
Piotr Kalachyn, Transsyberyjską koleją przez Rosję
Slajdowisko w ramach Festiwalu Buddyjskiego w Krakowie
Koleją transsyberyjską przez 2500 lat nauk Buddy
Lama Ole Nydahl, Duńczyk, urzeczywistniony nauczyciel buddyzmu Diamentowej Drogi tradycji Karma Kagyu, ponad 45 lat podróżuje po całym świecie, wtajemniczając swoich uczniów w naturę umysłu. Najdłuższa podróż w pojedynczym kraju to przejazd transsyberyjską koleją przez Rosję – z Władywostoku do Petersburga. Dlaczego zimą? Dlaczego Lama spędza trzy tygodnie w pociągach razem z setkami uczniów? Co znajdują w tych wyprawach ludzie z całego świata , przemierzając tysiące kilometrów śniegu, słońca, porcelanowego błękitu i złota suchego burzanu?

16.10.2017, 19:00
Justyna Mleczak, Macedonia - nie tylko Lonely Planet

Ochryda - miasto położone nad jeziorem ochrydzkim, najgłębszym na Bałkanach, od lat przyciąga rzesze turystów. W 2017 roku trafiła na listę Lonely Planet: 10 miast, które koniecznie trzeba poznać.

23.10.2017, 19:00
Marek Podraza  Malediwy na własną rękę, czyli wizyta w raju

Podobno jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda raj na ziemi - koniecznie odwiedź Malediwy. Leżące na Oceanie Indyjskim państwo, składające się z ponad 1200 wysepek to jeden z najbardziej ciekawych kierunków turystycznych na świecie - kierunków który za ok. 100 lat najprawdopodobniej zniknie z map. Mówi się, że stać na nie tylko najbogatszych i właśnie ten stereotyp zdecydowaliśmy się obalić. Błękitna woda, piaszczyste plaże i palmy niczym z folderów turystycznych, a do tego pogoda, o której w Polsce możemy tylko pomarzyć. Najtańsze oferty z biur turystycznych zaczynają się od 8 tys. zł. Jak zrobić to na własną rękę i o połowę taniej? Zapraszamy na spotkanie z podróżami!

30.10.2017, 19:00
Łukasz Kocewiak, Aconcagua, w cieniu Śnieżnego Strażnika

Zawsze ciągnęło mnie w egzotyczne miejsca. Kiedy jako dzieciak wodziłem palcem po mapie w poszukiwaniu najodleglejszych miejsc na kuli ziemskiej, nie zdawałem sobie sprawy, że świat był i jest na wyciągnięcie ręki. Nieraz z wielkim entuzjazmem rozkręcałem skrzypiący globus mojej siostry tylko po to, żeby po chwili z wielkim impetem zatrzymać go wskazującym palcem w losowym miejscu. Nieraz trafiłem na centralną część Ameryki Południowej, gdzie szerokie pasma gór odznaczały się intensywnym ciemnoczerwonym zabarwieniem. „Tam musi być naprawdę wysoko” - snułem domniemania – „i na pewno też zimno” – po chwili kolejna myśl dopowiadała. To były rozproszone dziecięce fantazje, które na pewno wpłynęły znacząco na moje zdeterminowanie w poznawaniu świata i stawianiu sobie coraz to ciekawszych, bardziej ekscytujących wyzwań.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.