Kino a psychoanaliza

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 2 grudnia 2018, 12:00

Kino Mikro we współpracy z Krakowską Szkołą Psychoterapii Psychoanalitycznej zaprasza na cykl filmowy Kino a psychoanaliza.

W ramach cyklu Kino a psychoanaliza obejrzymy film Dziedziczki w reż. M. Martinessiego. Film zdobył ponad 20 nagród na różnych festiwalach światowych, m.in. Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera i najlepszej aktorki Any Brun oraz Nagrodę FIPRESCI. Po filmie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzą psychoterapeutka Elżbieta Sala - Hołubowicz oraz filmoznawczyni Anna Taszycka.
Debiutancki film fabularny paragwajskiego reżysera Marcelo Martinessiego, to refleksyjne kino o uniwersalnej potrzebie wolności i samospełnienia.
Akcja filmu rozgrywa się w stolicy Paragwaju, Asunción. Chela i Chiquita są potomkiniami bogatych rodów, mieszkającymi w okazałej posiadłości od ponad 30 lat. Jednak ostatnio sytuacja finansowa dziedziczek zaczyna się pogarszać i kobiety są zmuszone wyprzedawać fortunę. Kiedy narastające długi doprowadzają do aresztowania Chiquity pod zarzutem oszustwa, Chela musi zmierzyć się z nową rzeczywistością. Wsiadając po raz pierwszy od lat za kółko, zaczyna świadczyć lokalne usługi taksówkarskie grupie starszych zamożnych kobiet.  Jedną z pasażerek Cheli jest spontaniczna, pełna życiowego optymizmu i znacznie młodsza Angy. Pod jej pływem zamknięta w sobie bohaterka stopniowo zrzuca skorupę i rozpoczyna osobistą, intymną rewolucję.

 

 

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.