Cyberteka. Kraków – czas i przestrzeń

Wystawy stałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • Wydarzenie stałe

Pałac Krzysztofory, jedna z najpiękniejszych takich budowli w Krakowie, jest obecnie główną siedzibą Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Od 31 października 2014 roku w świeżo wyremontowanej części budynku czynna jest nowa multimedialna wystawa stała przedstawiająca rozwój Krakowa od czasów przedlokacyjnych po początek XX wieku. Ekspozycja Cyberteka. Kraków − czas i przestrzeń, ulokowana w pomieszczeniach z polichromiami z przełomu XVIII i XIX w., przedstawia fenomen Krakowa w sześciu odsłonach.

Cracovia Origo to opowieść o najdawniejszych dziejach Krakowa. Oppidum przybliża historię powstania grodu wawelskiego, podgrodzia Okół i innych ośrodków osadnictwa sprzed lokacji. Civitas mówi o lokacji Krakowa dokonanej przez księcia Bolesława Wstydliwego w 1257 roku i rozwoju miasta do końca XV w. W przestrzeni nazwanej Forum zaprezentowany został rozwój urbanistyczny Krakowa od XVI do XVIII w., przede wszystkim przez pryzmat krakowskiego rynku. Aglomeracja przedstawia wątek trójmiasta Kraków − Kazimierz − Kleparz w czasach nowożytnych, zaś w ostatnim pomieszczeniu prezentowany jest projekt rozwoju przestrzennego i urbanistycznego pod nazwą Wielki Kraków, zrealizowany pod kierunkiem prezydenta Krakowa Juliusza Lea w latach 1909-1915. Całości dopełniają zabytkowe insygnia władz samorządowych Krakowa, najstarsze znane widoki miasta, m.in. z Kroniki Świata Hartmanna Schedla z 1493 roku, oraz filmy 3D.

Bilety 12/8 zł, rodzinny 24 zł, grupowy 8/7 zł, we wt. wstęp wolny

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.