Kopciuszek

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Spektakle zaplanowane na 13, 14 i 15 marca 2020 roku zostają odwołane z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne związane z koronawirusem SARS-CoV-2 .

Liczba wersji tej baśni jest nieskończona – jest ich tyle, ilu opowiadających. Już wkrótce swoją historię o Kopciuszku przedstawi wybitny włoski choreograf i reżyser Giorgio Madia. Czy i tym razem dobro zatriumfuje, a biedna sierotka poślubi księcia? Przekonamy się podczas spektaklu baletowego w Operze Krakowskiej.
Giorgio Madia, absolwent szkoły baletowej przy mediolańskiej La Scali, solista Baletu Béjarta i San Francisco Ballet, dziś tworzy własne przedstawienia w oryginalnym stylu, bawiąc się przy tym konwencjami i tradycją baletową. Opracowane przez niego libretto Kopciuszka doskonale współgra z kolażem kompozycji z opery Gioacchina Rossiniego pod tym samym tytułem. Rozwiązania inscenizatorskie przywodzą na myśl Disneyowską bajkę, efektowne kostiumy – dzieło Cordelii Matthes – nawiązują do stylu Audrey Hepburn z lat 60. XX wieku, a w układach tanecznych wprawne oko dostrzeże aluzje do klasycznych inscenizacji Jeziora łabędziego czy Giselle. W spektaklu wystąpią tancerze, śpiewacy oraz chór Opery Krakowskiej. Orkiestrę poprowadzi Sebastian Perłowski.
W opowiedzianej przez Madię historii Kopciuszek nie traci pogody ducha i wiary w marzenia. Nie zdradzimy, czy czarodziejskie sztuczki pomogą mu w ich spełnieniu, jednak na scenie z pewnością nie zabraknie magii: jest zaklęta w tańcu i muzyce. (Barbara Skowrońska)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.