Tato

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Małgorzata Bogajewska w oryginalny sposób inscenizuje dramat skomplikowanych relacji ojcowsko-synowskich. Wyborny komentarz do akcji stanowi muzyka wykonywana na żywo przez aktorów.

Nie lubimy ojców. Dlatego ich nie ma. Dlatego samotne matki harują dzień i noc na kasach, świątek, piątek. Dzieciaki wychowują babcie. Kobiety, w przeczuciu tego, co je czeka, unikają dzieci. (...) Nie ma żadnych ojców. Nikt nie tęskni. Samotnym matkom przydałby się po prostu jakaś służba albo instytucja, która, nie powodując wyrzutów sumienia, sumiennie zajęłaby się domem i wychowaniem dzieci pod ich nieobecność.
A ci, którzy zostają, są enigmatyczni. Cóż to za ojcowie! Cóż za figury! (...) Nasi ojcowie to byli ostatni ojcowie. Po nich tylko cisza oraz partnerzy mamusi. Tatuś. Tatusiek. Nikt nie powie już – ojciec. Chyba że półżartem, półgębkiem i już bez znaczenia. Piekło ojców jest już wypełnione.


Orkiestra: Adam Szarek: kontrabas; Marcel Wiercichowski: wiolonczela; Wojciech Leonowicz: skrzypce, trąbka, gitara, banjo; Przemysław Branny: akordeon, pianino; Patryk Kośnicki: perkusja, cajon, przeszkadzajki;

Tomasz Lipiński: banjo, gitara, przeszkadzajki; Anna Rokita: przeszkadzajki

Spektakl zdobył Grand Prix "Talii" 2015, ale też nagrody indwidualne. Dla reżyserki Małgorzaty Bogajewskiej, Marcela Wiercichowskiego, który zagrał tytułową rolę oraz Eweliny Starejki za rolę mamy. Na XV Jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona” w Zabrzu nagrodami zostali wyróżnieni: Artur Pałyga  autor dramatu „Tato”, Małgorzata Bogajewska za najlepszą reżyserię oraz cały zespół aktorski tworzący wybitne kreacje aktorskie. Także Jury Młodych XV Festiwalu przyznało nagrody  Teatrowi Bagatela. „Tato” został uhonorowany przez Młodych w kategorii: „najlepszy spektakl”, „najlepszy aktor” – Marcel Wiercichowski oraz „najlepsza muzyka”, której autorem jest Bartłomiej Woźniak. Nagroda Publiczności na 10. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port  w Gdyni.

udostępnij

więcej

  • 80/50 zł (parter) | 70/40 zł (balkon)
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.